Beiratkozás leendő első osztályainkba

2024. március 27-én megnyitásra került a beiratkozás szülői felülete (BÁI), amely a szülőknek/törvényes képviselőknek lehetőséget nyújt arra, hogy előzetesen beküldjék gyermekeik adatait az adott általános iskolába.

A szülői felület itt elérhető!

KRÉTA tájékoztató az elektronikus ügyintézéshez:

A korábbi éveknek megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését. Ez lehet a körzetes vagy a választott iskolája. Ha valaki a választott iskolába jelentkezik és tölti fel az adatokat, nem kell külön a körzetes iskolában is megjelennie.

A 2023/2024. tanév rendjéről szóló 30/2023. (VIII. 22.) BM rendelet alapján a személyes beiratkozás napjai ebben az évben:

2024. április 18. (csütörtök) 8.00-19.00 óra között
2024. április 19. (péntek) 8.00-18.00 óra között

A beiratkozást a szülő vagy gondviselő kezdeményezi a kérelem benyújtásával. A jelenleg hatályos jogszabályi előírások szerint az általános iskolákba történő beiratkozás személyes megjelenést és adategyeztetést igényel.

A következő dokumentumok szükségesek a beiratkozáshoz:
A gyermek születési anyakönyvi kivonata
A gyermek nevére kiállított személyi azonosítót igazoló hatósági igazolvány
A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány
A gyermek nevére kiállított TAJ kártya
Sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
Nyilatkozat közös szülői felügyeleti jog gyakorlásáról
Nyilatkozat az életvitelszerű ottlakásról
Nyilatkozat etika, hit- és erkölcstan választásáról

A nyilatkozatok elérhetőek az iskola titkárságán 2024. április 08-tól valamint a +36 62 850-047 (székhely) és a +36 62 225-041 (tagintézmény) telefonszámon a beiratkozáshoz időpont egyeztethető, információ kérhető.